5 vychytávek v Canvě, které ti usnadní podnikání

Už tě nebaví koukat na to, jak mají všichni v onlinu vymazlenou grafiku a jejich příspěvky, web nebo Instagram vypadají skvěle, zatímco tvé pokusy většinou končí zklamáním? Vybuduj love brand, který zaujme designem a prodá tvé služby a produkty. Poradím ti 5 skvělých Canva vychytávek, díky kterým si usnadníš práci a výsledné grafiky se ti konečně začnou líbit!

Vytvořit úspěšný digitální dokázala vytvořit čarodějka Lily. Většina obsahu propaguje faceless metodou.

Vytvořit úspěšný digitální dokázala vytvořit čarodějka Lily. Většina obsahu propaguje faceless metodou.

První vychytávka: Vyber si ladící barvy pro podnikání

Jak si vybrat brandové barvy? To je otázka za milion, na které se zasekne hodně začínajících podnikatelů. Brandová identita totiž přispívá k zapamatovatelnosti tvojí značky a je to základ, bez kterého nedosáhneš vytouženého výsledku – krásného a konzistentního designu.

💡Co je to brandová identita?

Brandová identita ti pomůže vytvořit super značku, která bude zapamatovatelná a na první dobrou tě odliší od konkurence. Patří sem  prvky jako tvoje logo, maskot, barevné schéma, typy písma nebo třeba specifický jazyk. Díky tomu bude tvůj klient vědět , kdo jsi, aniž by padlo jméno tvojí značky nebo produktu.

Tápeš, jak si takovou super značku vytvořit? Přihlas se na masterclass zdarma.

Potřebuju vymazlenou značku

Zákazníci mohou objednávat za hubičku z celého světa. Silná značka bude čím dál důležitější, abys uspěla. Proto se svojí brand identity drž opravdu konzistentně. Výsledkem pak je, že pokaždé, když se klient s tvou značkou někde setká, přesně ví, že jde o tebe. Schválně: jaká značka se ti vybaví, když uvidíš zelenýho ufona?

No jo, ale co když zrovna nemáš to nejlepší kreativní oko?! To vůbec neznamená, že tvoje značka nemůže vypadat dobře. Přihlas se do Canvy a otevři si nástroj Colors.

Canva Colors pomahaji s brand identitou

Nástroj Colors patří mezi nejlepší vychytávky v Canvě (a popravdě i mimo ni), pomůže ti dokonale sladit barevné palety tvého nového brandu.

Tenhle vychytaný nástroj ti přímo v Canvě doporučí vhodné barevné palety pro podnikání, nabídne generátor barev nebo doporučí, jaká další barva ladí k té, kterou už sis vybrala. Nebo si můžeš počíst o významech jednotlivých barev. 

Pamatuj, že brandové barvy nevybíráš jen podle toho, co se ti líbí, ale i s ohledem na preference tvých ideálních klientů.

Druhá vychytávka: Jak na výběr barevné palety z fotky

Našla jsi fotku, která je přesně tvůj šálek čaje, a chceš ji sladit se zbytkem svého designu? Canva má na tohle perfektní vychytávku.

Umísti všechny fotky do jednoho návrhu a Canva ti nabídne více barev, které s funkcí kapátka snadno sladíš.

Třetí vychytávka: Vytvoř s pomocí Canvy perfektní produktové fotky

Aby se tvoje digitální produkty dobře prodávaly, potřebuješ je umět taky odprezentovat. Nebudeme si nic nalhávat, lidé jsou tak trochu povrchní a obzvláště u produktů, na které si nemůžou sáhnout, potřebují předem jistotu, že nekupují zajíce v pytli. 

Proto si vytvoř dokonalé produktové fotky, které tvoje klienty zkrátka snáz přesvědčí. Vychytávkou, kterou tvoje podnikání nutně potřebuje, jsou MOCK-UPY! Snadno je vytvoříš zdarma v Canvě. Jukni jak:

Čtvrtá vychytávka: Jak zrychlit práci v Canvě?

Hledáš vychytávku jak si přípravu digitální produktů a příspěvků v Canvě urychlit? Klíčem jsou klávesové zkratky jednou zkusíš a už nikdy nechceš jinak. 

Ukážu ti svoje oblíbené: Otevři si jakýkoliv nový návrh a zkus zmáčknout následující klávesy.

  • R = rectangle – čtverec
  • C = circle – kruh
  • T = text 
  • L = line – čára

Shift + R = Rulers & Guides – ukáže měřítka a vodítka

klavesove zkratky v Canve

Klásové zkratky jsou vychytávka, která ti podnikání v Canve neuvěřitelně usnadní. Více o klávesových zkratkách můžeš najít zde (odkaz si rozhodně ulož, bude se ti hodit!).

Pátá vychytávka: Vyzkoušej stylovou tapetu

Možná sis do brandu vybrala nějaký specifický motiv. Řekněme, že máš ekologické zahranictví a chtěla bys jako podklad dávat stoleté dubové dřevo. Máš nějaký podobný nápad? Pak tvoje podnikání potřebuje tuhle vychytávku.

Přímo v Canvě existuje AI aplikace, ve které můžeš generovat custom-made tapety podle vlastních preferencí a zadání. Doporučuji vyzkoušet. Appka se jmenuje PatternedAI a najdeš ji v levém sloupci Canva prostředí v záložce aplikace.

patterned AI tapety v Canve

Ukázky květinových tapet v aplikaci PatternedAI přímo v Canvě.

📍Zkroť Canvu pro svůj business

Chceš znát další vychytávky, jak zkrotit Canvu pro tvoje podnikání, vzít svoje podnikání pevně do rukou a dát mu jasný vizuální charakter? Přesně tohle do detailu rozebírám v Canva kurzu

Ukážu ti, jak vybudovat vlastní a unikátní brandovou identitu, plánovat obsah strategicky, vyladit sociální sítě i web. To vše svépomocí, bez nákladů na profi grafika. Čeká tě i bonusový modul, jak s pomocí Canvy prodávat. Jdeš do toho se mnou?

Tvoje Darča

Obsah

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli